Tekst alternatywny

Autouzupełnianie adresów w Outlook 2003 z Windows 8.1

Napisano 12 maja 2014 | 5 komentarzy

Windows 8.1 Z serii : Z ŻYCIA WZIĘTE, odcinek czwarty, o tytule „Autouzupełnianie”! Czyli o tym jak przestało działać autouzupełnianie adresów email w Outlooku 2003 zainstalowanym na Windowsie 8.1 i jak to naprawić.

 

 

 

Problem:  w czasie pisania wiadomości w Outlooku, podczas wpisywania adresata wyświetlają się podpowiedzi, ale po ich kliknięciu nie wskakuje wybrany adres, nic się nie dzieje

Występowanie: problem został zauważony w Outlooku z pakietu Office 2003, który jest zainstalowany na Windowsie 8.1 (problem nie występował na Windows 8)

Przyczyna: zasadniczo nieznana, generalną przyczyną jest to, że Office 2003 nie jest kompatybilny z Windowsem 8 i 8.1, takie kwiatki więc występują i będą dalej występować.

Rozwiązanie: aby rozwiązać ten problem trzeba wyłączyć tworzenie emaili przez Worda, wchodzimy więc w Narzędzia -> Opcje -> zakładka Format Poczty, tam odnajdujemy opcję ‚Użyj programu Microsoft Office Word 2003 do edytowania wiadomości e-mail’ i ją odznaczamy.

outlook opcje edycja word Autouzupełnianie adresów Outlook 2003 z Windows 8.1 Generalnie rozwiązuje nam to problem autouzupełniania, ale może to spowodować inną przypadłość, mianowicie Outlook wysyła niepełne emaile. Tak jak by wcześniejsze wersje niedokończonego emaila.

Ten problem rozwiązujemy następująco: Narzędzia -> Opcje -> zakładka ‚Preferencje’ klikamy ‚Opcje e-mail’.

outlook opcje preferencjeOdznaczamy opcję ‚ Automatycznie zapisz niewysłane wiadomości’,

następnie w tym samym oknie klikamy ‚Zaawansowane opcje e-mail’, i tutaj odznaczamy kolejna opcję ‚Automatycznie zapisuj niewysłane wiadomości co’.

zaawansowane opcje emailI w taki oto sposób rozwiązaliśmy za jednym zamachem dwa problemy.

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Autor:

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w walce z codziennymi problemami użytkowników komputerów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

5 Comments on “Autouzupełnianie adresów w Outlook 2003 z Windows 8.1
  • Wszystko działa, fajnie, ale jest kolejny problem ;-(
    Przy dwóch adresach i innych podpisach do każdego maila (np. jeden laptop, jeden outlook, dwa automatyczne podpisy) juz nie wybiera podpisu di maila, tylko wszystkich używa podpisu z maila, który jest odhaczony jako domyślny. Trzeba ręcznie zmieniać co przy troszkę większej ilości maili na różne adresy jest znów irytujące…
    Jak nie urok to sr……….

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uzupełnienie do: Co dalej z Windowsem XP.

Okazuje się, że Windowsowi XP może przydarzyć się coś szybciej niż się wydawało. Po moim wcześniejszym wpisie "Co dalej z...

Zamknij