Tekst alternatywny

Biały ekran WordPress.

Napisano 21 kwietnia 2014 | Napisz komentarz

Wszystko poszło pięknie, instalacja prosta i szybka, wtyczki wgrywają się banalnie… jednak przy edycji postu czy przy zmienianiu wyglądu robi się biały ekran i trzeba stronę odświeżyć lub cofnąć.

W moim przypadku rozwiązanie okazało się bardzo proste, aczkolwiek dojście do niego było czasochłonne. Problem powodowało włączenie statystyk w panelu zarządzania hostingu, wystarczyło je wyłączyć i jak ręką odjęte zniknęły problemy. Poniżej pokażę jak usunąć problem białego ekranu w WordPress jeśli masz hosting w home.pl jednak jeśli masz swojego bloga gdzie indziej musisz odnaleźć te opcje lub zwrócić się do administratorów o pomoc.

Jak wyłączyć statystyki hostingu home.pl.

Logujemy się do panelu zarządzania na https://panel.home.pl/. Naszym oczom ukazują się informacje o naszym serwerze, usługach i płatnościach. Interesuje nasz rząd niebieskich ikonek po prawej stronie na górze, a szczególnie ta z opisem „Statystyki”.

Statystyki

 

Z rozwijanego menu wybieramy po kolei nasze serwery i domeny (i klikamy „Wybierz”), odznaczamy pole przy opcji „dodaj automatycznie skrypt zliczający do serwisu ‚nazwa_serwera_lub_domeny’ ” i naciskamy „ZAPISZ”.

statystyki wylacz

 

Po poprawnym wyłączeniu powinniśmy zobaczyć coś takiego:

statystyki koniec

 

Najlepiej wyłączyć tą opcję zarówno dla całego serwera jak i dla domeny.

Jak wyłączyć wtyczki WordPress.

Drugą przyczyną pojawiania się białego ekranu mogą być wtyczki, jeśli zainstalowałeś jakieś to je wyłącz i sprawdź czy to pomogło. Mogą być niekompatybilne z twoją wersją WordPressa. Wtyczki można wyłączyć przez panel zarządzania, znajdujemy opcje ‚wtyczki’ i tam mamy całą listę. Odnajdujemy te, które ostatnio instalowaliśmy i klikamy ‚wyłącz’ poniżej ich nazw.

 

Jeśli zainstalowałeś dużo wtyczek na raz i nie wiesz która zawiniła, proponuję włączać je po kolei i sprawdzać efekty.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Kategorie : wordpress, wtyczki
Tagi : ,
Autor:

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w walce z codziennymi problemami użytkowników komputerów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Linia komend Windows – tips and tricks – sztuczki które ci się przydadzą.

Używasz często linii komend i przydałoby Ci się kilka porad ułatwiających pracę, a może używasz na tyle rzadko, że jest...

Zamknij