Tekst alternatywny

Brak litery „ś” w komputerze HP – rozwiązanie!

Napisano 29 kwietnia 2014 | 43 komentarze

 

Z serii : Z ŻYCIA WZIĘTE, odcinek pierwszy, premierowy, o tytule ‚Ś jak HP’! Czyli o tym jak poradzić sobie z wyskakiwaniem okna pomocy HP zamiast litery ‚ś’ w komputerach HP.

 

 

 

Problem: przy próbie napisania litery „ś” wyskakuje dziwne okno „Informacje o pomocy technicznej dla komputera firmy HP”, nie można użyć polskiego znaku „ś”.

komunikat pomocy technicznej hp

 

UWAGA!!!

Jeśli nie masz komputera HP, powyższe nie wyskakuje, a po prostu nie masz polskich znaków to zajrzyj tutaj: http://helpdeski.pl/windows-zamiana-y-z/.

Występowanie: komputery HP, najczęściej nowiutkie, świeżo zainstalowane.

Przyczyna: oprogramowanie firmowe HP ‚nadpisuje’ skrót klawiszowy ALT+s, który w polskim układzie klawiatury służy napisania małej litery „ś”, problem nie występuje w przypadku litery dużej „Ś” ponieważ jest to inny skrót klawiaturowy (SHIFT+ALT+s)

Rozwiązanie: należy usunąć skrót wywołujący pojawianie się ww. okienka. Klikamy Start -> Wszystkie programy, odnajdujemy ‚Pomoc i wsparcie techniczne HP’, następnie ‚HP support information’. Na tym klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy ‚Właściwości’.

W nowym oknie w zakładce ‚Skrót’ odnajdujemy pole ‚Klawisz skrótu’, które wygląda zapewne tak:

Klikamy w pole w którym napisane jest ‚Ctrl+Alt+S’ i naciskamy backspace tak aby w tym polu pojawił się napis ‚brak’. Następnie klikamy ‚Zastosuj’ i zamykamy okno, problem rozwiązany.

 

Sponsorem dzisiejszego odcinka była litera ‚Ś’.

 

 

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Autor:

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w walce z codziennymi problemami użytkowników komputerów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

43 Comments on “Brak litery „ś” w komputerze HP – rozwiązanie!
 • chuj prawda,pierdolenie o szopenie !!! kurwa nic to nie daje bo niemozna usunąc napisu skrót z własciwosci inie ma czegos takiego jak ctr+alt itd…głodne kawałki.

   • wchodzisz na lupę wpisujesz „hp” hp s. info będzie pierwsze potem klikasz otwórz lokalizację pliku potem masz skrót i wchodzisz na właściwości i tam można edytować skrót :))

 • święta racja Tomasz ma rację – może ktoś wie jak odzyskać ś w normalnym komputerze bo ja nie mam HP tylko stacjonarny z Win 7

  • Może po prostu masz włączone inne kodowanie klawiatury, wtedy: http://helpdeski.pl/windows-zamiana-y-z/ – ustaw polski programisty.
   Są też programy które mapują różne skróty klawiatury, często takie skoty ‚kradły’ programy od ATI czy NVIDII kontrolujące ustawienia grafiki, sprawdz to, wystarczy ustawić tam wtedy inny skrót lub go wyłączyć.

 • A ja zrobiłem jak napisał autor i wszystko było dobrze do restartu komputera.. Po restarcie znowu wyskakuje info o pomocy technicznej hp, pomimo, że usunąłem klawisz skrótu, to i tak z powrotem nie mogę napisać nieszczęsnego s’. Macie jakis inny pomysł na rozwiązanie problemu? Pozdrawiam

 • mam pytanie ponieważ nie mogę znalesić niemam tego co trzeba wejsić we właciwoci i nic mi nie wyskakuje jak prubuje wpisać si 🙁

  • Niestety nie mogę tego aktualnie sprawdzić. Odinstalowanie powinno zadziałać. Jeśli klikniesz prawym klawiszem to jest opcja odinstaluj.

   • Niestety nie ma opcji odinstaluj jest tylko usuń, więc po wpisaniu alt i s wyskakuje komunikat że ścieżka jest nieprawidłowa. Próbowałam usunąć przez panel sterowania ale przy programie HP Support Information nie ma odinstaluj.

    • Tak już pisałem, nie mam aktualnie dostępu do takiego komputera z tym systemem. Jeśli chcesz mogę Ci zaoferować pomoc zdalną w godzinach wieczornych. Uruchomisz u siebie na komputerze program który mi pozwoli na zdalne podłączeni do komputera i mam nadzieje rozwiązanie problemu. Oczywiście możesz się obawiać tego połączenia, nie dziwie się wcale, ale będziesz je mogłą w każdej chwili przerwać. Gwarancji innej nie ma oprócz mojej chęci pomocy. W zamian będę mógł opisać sposób rozwiązania problemu.
     Jeśli chcesz to proszę napisz do mnie na email agron@helpdeski.pl jest to szybszy sposób kontaktu.

     • Witam, co mógłbym zrobić, jesli usunąłem HP support(niezbyt przemyslany ruch) i nadal doswiadczam tego problemu? Jest jakis sposób?

 • A co zrobić
  jeśli odinstalowałem ten pieprzony mikroprogram i nie mam jak tego usunąć ??? :)))))))))))))))))))) Jebac HP

 • Dzięki Ci doby Człowieku !!!
  Pracuję na służbowym HP i dostwałem szału kiedy wyskakiwało mi to durne okienko.
  Teraz nareszcie dzięki Tobie daje się normalnie pisać 🙂 I to w tak prosty sposób.
  Super

 • Wielkie dzięki za pomoc. Rozwiązanie działa. Na dowód przesyłam kilka dorodnych śśśśśś z mojego HP ProBooka. 🙂

 • Windows 8.1 pro : wejdź Dysk C-ProgramData-Microsoft-Windows-startmenu-programs-pomoc i wsparcie techniczne HP …..i tu prawym przyciskiem myszy na „Informacje o pomocy…” i dalej jak w instrukcji. U mnie zadziałało. śśśśśśśś

  • W WIN 10 poradziłem sobie w prosty sposób. Odinstalowałem wszystkie programy HP. Przy czym sam program „informacje o pomocy..” musiałem usunąć ręcznie. Pomogło, a programy HP dublują się z programami z WIN 10.

 • rozwiązanie dla WIndows 10 – odnajdujesz w menu ten program HP Support Information, klikasz prawym po menu, na nim klikasz „otwórz lokalizację pliku”. Pojawi się przeglądarka plików i tam już „zwykły” skrót do programu. Na nim klikasz jeszcze raz prawym i tam właściwości. Otworzy się okno gdzie m.in. jest skrót klawiszowy. Wywalasz dziada. gotowe.

 • Może komuś pomogę -rozwiązanie dla Windows 10
  Próbowałam wszystkiego co tutaj jest napisane i nic nie pomagało, więc zadzwoniłam do centrum pomocy HP i jeśli usunięcie skrótu nic nie daje, to należy prawym przyciskiem myszy kliknąć w ikonę Windowsa w lewym dolnym rogu, następnie Menadżer urządzeń -następnie prawym przyciskiem myszy kliknąć w klawiatury i kliknąć odinstaluj. U mnie dopiero to zadziałało, więc mam nadzieję że i komuś z Was pomoże.

  • Najprostszy sposób – odinstalować wszystkie programy HP, a to czego nie można odinstalować, należy usunąć ręcznie. U mnie zadziałało.

 • Robię to już wszystkie porady internautów wykorzystałem i nic z caps lockiem chodzi będę musiał kogoś poprosić kumatego bo jestem za słaby ale dzięki za poradę pozdrawiam

 • W różnych komputerach jest różnie. Ale jeżeli naciskacie alt + s i pojawia wam się okno którego screen jest na początku artykułu – tj Informacja o pomocy techniczne ,,, Otwórzcie Start – Wszystkie programy – Pomoc i wsparcie techniczne HP i kliknijcie prawym przyciskiem na Informacja o pomocy technicznej … i tutaj w zakładce skrót usuńcie kombinację klawiszy. Na wszelki wypadek usuńcie skróty wszędzie gdzie macie do czynienia z HP 😀

 • Windows 10 – szukasz informacje systemowe HP – właściwości i masz w tabelce skrót klawiszowy (kasujesz całość ) i klikasz zastosuj 🙂

 • Windows 10 Pro – lupka i szukasz HPSysInfo – odnajdujesz jego lokalizację (u mnie C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\HP) i jest to skrót więc prawy klawisz myszy i możesz wejść w jego właściwości – zakładka Skrót i kasujesz (lub zmieniasz) wpis w pozycji Klawisz skrótu – Zastosuj i powinno być. Długo szukałem rozwiązania dlatego podaję ten sposób. Pozdrawiam

  • Windows 10 Pro – gdyby nie udało się wyszukać to najpierw w dowolnym katalogu Opcje/Zmień opcje folderów …/Widok/Pokaż ukryte pliki,foldery…. a następnie wchodzimy w lokalizację C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Menu Start\Programy\HP i tam mamy skrót „HP System Information”; dalej prawy klawisz myszy i można wejść w jego właściwości – zakładka Skrót i kasujesz (lub zmieniasz) wpis w pozycji Klawisz skrótu – Zastosuj i powinno być. Widać różnicę względem wcześniejszego sposobu dlatego podaję inny sposób. Pozdrawiam

 • Działa! Chociaż na innym programie. U mnie było przy aplikacji INFORMACJE O SYSTEMIE, a nie przy HP SUPPORT. Trzeba postępować analogicznie. To co otworzy się po wciśnięciu ALT GR+S, musimy odszukać w lokalizacji na dysku. Potem prawy myszy i WŁAŚCIWOŚCI i usuwamy skrót.

 • Ja to poprostu usunęłam i mam spokój. Co to za gówno HP zrobiło, to głowa mała. Te same informacje mam na naklejce z boku komputera albo uwaga HP tera będzie magia – we własciwościach systemu otwieranych na 3 różne sposoby. Nie dziękuję za to gówno co odwaliliście.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Usuwanie wirusów – jak sobie poradzić z infekcją komputera?

Usuwanie wirusów z zarażonego komputera. Jak zabezpieczyć komputer przed wirusami i atakami? Jak zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych?

Zamknij