Tekst alternatywny

Brak wyników wyszukiwania w Outlook 2016.

Napisano 17 kwietnia 2017 | 6 komentarzy

logo outlook

Brak wyników wyszukiwania w Outlook 2016. Wyszukiwanie w Outlook 2016 pokazuje „Brak wyników”. W tym krótkim artykule pokażę jak rozwiązać ten irytujący problem.

 

 

 

 

 

Brak wyników wyszukiwania w Outlook 2016. Masakra, przy jakiejkolwiek próbie wyszukiwania w Outlook nie dostajemy żadnych wyników – za każdym razem brak wyników. Mocno irytujące. Jednak w kilku prostych krokach możemy sobie oszczędzić dalszych frustracji.

Winę ponosi sam Outlook, a raczej jego wersja (aktualizacja całego pakietu Office) i nie da się jej naprawić. Nie pomaga reindeksacja, scanpst (naprawa pliku pst), restart usług i innego tego typu sztuczki. Musimy sięgnąć do bardziej drastycznej metody, czyli cofnąć swoją wersję Office do takiej w której wyszukiwanie działało. Kiedy wyjdzie aktualizacja w której problem zostanie naprawiony….. nie wiadomo.

Brak wyników wyszukiwania w Outlook 2016 – rozwiązanie!!!

Pierwszy krok który musimy wykonać to wyłączenie aktualizacji pakietu Office (coby nam problem nie wrócił kolejnego dnia). Uruchamiamy zatem Word lub Excel, w menu klikamy w „PLIK”, a następnie „KONTO”

excel menu plik

Wybieramy „OPCJE AKTUALIZACJI” i z rozwijanego menu „WYŁĄCZ AKTUALIZACJE”

excel konto

Kolejny krok to uruchomienie wiersza poleceń w trybie administratora. Możemy zrobić to na dwa sposoby: naciskając jednocześnie przyciski Windows+x lub klikając prawym przyciskiem myszy w przycisk START windows (w windows 10 jest to znaczek windows w lewym dolnym roku ekranu).

wiersz polecen administrator

Wybieramy „Wiersz poleceń (administrator)”.

Następnie w okno poleceń wklejamy dwie komendy (po każdej naciskamy ENTER). Pierwsza przenosiny nas do odpowiedniego katalogu:

cd %programfiles%\Common Files\Microsoft Shared\ClickToRun

Brak wyników wyszukiwania w Outlook 2016

Druga komenda wykona obniżenie wersji Office (do zadanej wersji w której nie występuje problem z wyszukiwaniem):

officec2rclient.exe /update user updatetoversion=16.0.7668.2074

Po wykonaniu tego polecenia ukaże nam się małe okienko informujące o aktualizacji. Czekamy do momentu w którym zniknie, konieczne będzie zamknięcie wszystkich aplikacji wchodzących w skład pakietu.

aktualizacja office

Po kilkunasty minutach od zniknięcia powyższego komunikatu powinny nam się pojawiać w Outlooku wyniki wyszukiwania. Rozwiązanie to zostało sprawdzone w kilku różnych przypadkach. Wszędzie był Office 2016 wraz w Windowsem 10.

Dla pewności możemy także po całej operacji odbudować indeks, może to jednak sporo trwać przy dużej ilości wiadomości. Kolejne kroki:

Odbudowa indeksu (niekonieczna).

Uruchamiamy „Opcje indeksowania” (klikamy Start i wpisujemy „indeks”):

opcje indeksowania

Następnie „Zaawansowane”…

okno opcji indeksowania

… „Odbuduj”…

opcje indeksowania zaawansowane

… na koniec wszystko zatwierdzamy.

odbudowa indeksu potwierdzenie

Tak jak głosi komunikat… może to trochę potrwać.

Powodzenia!!!

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
6 Comments on “Brak wyników wyszukiwania w Outlook 2016.
 • Rozwiązanie nie zawsze się sprawdza, na kilku komputerach gdzie wcześniej były problemy z wyszukiwaniem „wersja 8201.2102” po downgrade problem nadal wystepuje

 • Dzięki za ten artykuł. Taki sam problem występuję po ostatniej aktualizacji Office 2013. Sposób naprawy będzie taki sam jak tutaj tylko zmienia się ścieżka do katalogu:
  cd C:\Program Files\Microsoft Office 15\ClientX64
  a następnie trzeba wywołać komendę
  officec2rclient.exe /update user updatetoversion=15.0.4927.1002
  Oczywiście wszystko w wierszu poleceń z uprawnieniami administratora.

 • Pięknie fajnie, Outlook zaczął wyszukiwać maile ale za to Word i Excel nie chcą się odpalić po takiej operacji błąd:
  „Wystąpił błąd podczas wysyłania polecenia do programu”.

  • Nie zdarzyło mi się, ale prawdopodobnie pomoże naprawa pakietu. Wchodzisz w Panel Sterowania -> Programy i funkcje -> znajdujesz Office i wybierasz zmień. Sprobuj pierwszej naprawy a potem drugiej. Po drugiej może byćkonieczna ponowna aktywacja.

   • Szybka naprawa pakietu nie pomaga. Druga naprawa pakietu przy okazji aktualizuje Office do niechcianej wersji 16.0.8229.2073, mimo, że wcześniej aktualizacje zostały wyłączone. Jeśli uruchomię pakiet na innym koncie to działa.
    Na Windows 7 ten numer z obniżeniem wersji pakietu przechodzi bez problemu, niestety na Windows 10 jak widać już nie bardzo.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Logowanie usługi profilów użytkowników nie powiodło się.

  Czasami w czasie logowania do Windowsa naszym oczom ukazuje się piękny komunikat "Logowanie usługi profilów użytkowników nie powiodło się....

Zamknij