Tekst alternatywny

Narzędzia: NameChk – sprawdzanie dostępności nazw w portalach społecznościowych.

Napisano 11 maja 2014 | Napisz komentarz

namechk

 

 

 

Dzisiaj krótki opis prostego narzędzia NameChk.com służącego do sprawdzania dostępności nazw w kilkudziesięciu portalach społecznościowych.

Co to jest NameChk.

Gdy chcemy wypromować jakiś swój projekt lub działalność w internecie, warto zatroszczyć się o to by posiadał on jednolitą, rozpoznawalną nazwę. Zarówno jeśli chodzi o nazwę domeny, jak i o nazwy profili społecznościowych w których chcemy się promować. W tym przypadku może nam pomóc serwis NameChk.

Poprzez wpisanie naszej nazwy i kliknięcie jednego przycisku możemy sprawdzić czy jest ona już zajęta na kilkudziesięciu portalach społecznościowych oraz przy okazji sprawdzić dostępność domen z tą nazwą. Nie trzeba żmudnie wchodzić na każdy portal i sprawdzać, tylko magicznie dostajemy ‚skondensowany’ wynik i to całkowicie za darmo.

 

Jak używać wyszukiwania nazw w portalach.

Do rzeczy: wchodzimy na stronę http://namecheck.com wpisujemy naszą wydumaną nazwę i klikamy zielony przycisk ‚chk’.

namechk stronaPo kilku(nastu) sekundach oczekiwania pojawiają się wyniki, jak nie trudno się dymyśleć zielone ptaszki oznaczają, że nazwa jest dostępna, czerwony krzyżyk, że zajęta. Można dowolnie eksperymentować z nazwą, aby uzyskać zadowalający nas wynik. W międzyczasie można sprawdzić interesujące na nazwy w konkretnych portalach po prostu klikając w nie. Zostaniemy przekierowani do tego serwisu, bezpośrednio na interesujący nas profil, o ile istnieje.

W NameChk jest kilka niewidocznych na pierwszy rzut oka funkcji:

namechk menu

  1. Show All – domyślnie wyświetlane są bardziej popularne serwisy, po kliknięciu tutaj pokażą się takie o których wam się nawet nie śniło, jest ich aktualnie 157
  2. Sort by Rank/Sort by Name – segregowanie listy portali według rangi/nazwy, przydatne gdy nie możemy odnaleźć interesującego nas serwisu
  3. Export – można wyksportować wynik wyszukiwania do pliku tekstowego
  4. Avaiable domains – dostępne domeny które można zakupić

 

Podsumowanie.

Reasumując jest to przydatne narzędzie, znacznie ułatwiające nam przeszukiwanie portali. Czasami warto jednak sprawdzić wyniki bo w niektórych przypadkach wydają się nie być do końca prawdziwe (np.: sprawdzany przeze mnie flickr w rzeczywistości nie istnieje).

Plusy dodatnie:

  • proste/łatwe/przejrzyste
  • ogromna ilość portali
  • możliwość segregowania

Plusy ujemne:

  • wydaje się że niektóre wyniki mogą nie być prawdziwe
  • brak polskich portali/domen (chociaż to jest czepialstwo bo serwis nie jest skierowany na polski rynek)

 

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Autor:

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w walce z codziennymi problemami użytkowników komputerów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co dalej z Windowsem XP.

Dnia 8 kwietnia 2014 roku Microsoft zakończył wspieranie Windows XP, w związku z czym trzeba sobie zadać kilka ważnych pytań....

Zamknij