Tekst alternatywny

Jak sprawdzić czy na moim komputerze będzie działać Windows 7?

Napisano 14 maja 2014 | 1 Comment

windows 7 logo

Czy na moim komputerze będzie działać Windows 7? Można to sprawdzić w kilka minut, narzędziem które poniżej przedstawiam.

 

Czy na moim komputerze będzie działać Windows 7?

Kontynuując temat zaprzestania wsparcia Microsoftu dla Windows XP, który omówiłem we wpisach „Co dalej z Windowsem XP” i „Uzupełnienie do:… „, przedstawiam proste narzędzie, które pomoże nam sprawdzić, czy na naszym starym komputerze wogóle zadziała ‚siódemka’. Narzędzie to jest programem samego Microsoftu, więc można na nim polegać, któż może wiedzieć o systemie więcej niż jego autorzy. Przedstawiam więc:

Doradca uaktualnienia systemu Windows 7

Doradca sprawdza sprzęt, oprogramowanie oraz urządzenia, pod względem zgodności z Windowsem 7, sugerując rozwiązania o ile takie istnieją. Do użycia tego programu w przypadku Windows XP konieczne jest posiadanie zainstalowanego .NET Framework w wersji conajmniej 2.0.

Pobieramy go wchodząc bezpośrednio na stronę Microsoftu http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=20 gdzie klikamy w czerwony przycisk ‚Pobierz’ a w kolejnym oknie w niebieski ‚Nie, dziękuję. Kontynuuj.’. Po pobraniu uruchamiamy i instalujemy program, nie ma tu żadnych kruczków, więc nie będę tego omawiał.

Skrót powinien pojawić się na pulpicie, stamtąd go uruchamiamy (znajdziemy go też w menu Start). Klikamy ‚Rozpocznij sprawdzanie’ i czekamy na zakończenie wszystkich operacji.

doradca uaktualnienia windows 7 rozpocznij Czy na moim komputerze będzie działać Windows 7? Można to sprawdzić w kilka minut, narzędziem które poniżej przedstawiam.

Po sprawdzeniu pokazują nam się wyniki w kilku kategoriach: system, urządzenia i programy.

doradca uaktualnienia windows 7 wynik

Możemy tu wejść w wyniki szczegółowe. Żeby się dowiedzieć czy nasz komputer ‚uciągnie’ Windowsa 7 klikamy w ‚Zobacz wszystkie wymagania systemowe’.

I teraz chwila prawdy, jeśli są jakieś zastrzeżenia co do procesora, pamięci to będzie krucho i możemy o ‚siódemce’ zapomnieć, nie należy przejmować się ‚Interfejsem Aero’, tą funkcję można po prostu wyłączyć, nie było jej w XP więc nikomu nie będzie jej brakować.

W kategoriach urządzenia i programy, nie ma już krytycznych spraw które uniemożliwią działanie Windowsa 7, ale mogą pokazać się rzeczy które nie będą funkcjonować np.: drukarki czy jakieś oprogramowanie. Jeśli program wskazuje tam na jakieś problemy to należy spojrzeć o co chodzi, nasze ukochane aplikacje lub peryferia mogą nie chcieć działać pod ‚siódemką’.

Mam nadzieje, że to pomoże, w razie jakichś niejasności zapraszam do zadawania pytań.

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Autor:

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w walce z codziennymi problemami użytkowników komputerów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

One Comment on “Jak sprawdzić czy na moim komputerze będzie działać Windows 7?

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Autouzupełnianie adresów w Outlook 2003 z Windows 8.1

Z serii : Z ŻYCIA WZIĘTE, odcinek czwarty, o tytule "Autouzupełnianie"! Czyli o tym jak przestało działać autouzupełnianie adresów email...

Zamknij