Tekst alternatywny

Synchronizacja poczty pomiędzy kontami IMAP – IMAPSYNC.

Napisano 8 lutego 2015 | 3 komentarze

Synchronizacja poczty pomiędzy kontami IMAP

Dla jednego z moich klientów konieczne było przeniesienie całej poczty z konta na nowy serwer pocztowy, stary miał być likwidowany. Korespondencja biznesowa była bardzo ważna i trzeba było ją zachować.

Z pomocą przyszedł bardzo sprytny program ImapSync który można ściągnąć tutaj: POBIERZ IMAPSYNC. Wszystkie wersje https://fedorahosted.org/released/imapsync/.

Program działający z linii komend praktycznie automatycznie zsynchronizuje pocztę ze starego serwera na nowy:

imapsync.exe --host1 serwer_pocztowy_1 --user1 nazwa_uzytkownika1 --password1 "haslo_uzytkownika1" --host2 serwer_pocztowy2 --user2 nazwa_uzytkownika2 --password2 "haslo_uzytkownika2"

Należy zastąpić parametry: serwer_pocztowy, nazwa_uzytkownika oraz haslo_uzytkownika odpowiednimi danymi potrzebnymi do zalogowania się do obydwu serwerów pocztowych.

Czas synchronizacji kont zależny jest oczywiście od ilości danych się na nich znajdujących. W moim przypadku było to ponad 20GB i wyniki sprawdziłem dopiero następnego dnia. Wszystko zakończyło się sukcesem.

Oczywiście ImapSync ma wiele różnych opcji o których można poczytać na stronie autorów http://imapsync.lamiral.info/ lub uruchamiając program bez parametrów.

Powodzenia.

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Kategorie : email, imap
Tagi : , ,
Autor:

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w walce z codziennymi problemami użytkowników komputerów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

3 Comments on “Synchronizacja poczty pomiędzy kontami IMAP – IMAPSYNC.
 • Potwierdzam, bardzo dobry program. Ja migrowałem ponad 27 tysięcy maili o wadze prawie 7 GB z jednej skrzynki pocztowej na drugą. Operacja trwała nieco ponad 2,5 godziny i zakończyła się pełnym sukcesem 🙂

  • Łukasz, możesz opisać krok po kroku jak to zrobiłeś. Chodzi mi w którym momencie przepisowa domenę? Czy dostęp do kont starego serwera jest możliwy po dopięciu domeny?
   Z góry dziękuje za odpowiedz

   • Adrian możesz to zrobić zarówno przed jak po przeniesieniu domeny, musisz mieć tylko dostęp do do obydwu serwerów pocztowych. Do serwera pocztowego możesz się połączyć adresami wewnętrznymi hostingu przecież. Jak byś miał jakieś problemy to mogę pomóc 😉 Jeśli masz więcej kont do przeniesienia to mogę też podrzucić odpowiedni skrypt.

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Błąd otwierania załączników PDF z Outlooka. Access denied.

  Problem występuje przy próbie bezpośredniego otwarcia załączonych plików PDF z programów pocztowych Outlook, Outlook Express, Thunderbird, oraz prawdopodobnie innych.

Zamknij