Tekst alternatywny

Synchronizacja poczty pomiędzy kontami IMAP – IMAPSYNC.

Napisano 8 lutego 2015 | 1 Comment

Synchronizacja poczty pomiędzy kontami IMAP

Dla jednego z moich klientów konieczne było przeniesienie całej poczty z konta na nowy serwer pocztowy, stary miał być likwidowany. Korespondencja biznesowa była bardzo ważna i trzeba było ją zachować.

Z pomocą przyszedł bardzo sprytny program ImapSync który można ściągnąć tutaj: POBIERZ IMAPSYNC. Wszystkie wersje https://fedorahosted.org/released/imapsync/.

Program działający z linii komend praktycznie automatycznie zsynchronizuje pocztę ze starego serwera na nowy:

imapsync.exe --host1 serwer_pocztowy_1 --user1 nazwa_uzytkownika1 --password1  "haslo_uzytkownika1" --host2 serwer_pocztowy2 --user2 nazwa_uzytkownika2 --password2  "haslo_uzytkownika2"

Należy zastąpić parametry: serwer_pocztowy, nazwa_uzytkownika oraz haslo_uzytkownika odpowiednimi danymi potrzebnymi do zalogowania się do obydwu serwerów pocztowych.

Czas synchronizacji kont zależny jest oczywiście od ilości danych się na nich znajdujących. W moim przypadku było to ponad 20GB i wyniki sprawdziłem dopiero następnego dnia. Wszystko zakończyło się sukcesem.

Oczywiście ImapSync ma wiele różnych opcji o których można poczytać na stronie autorów http://imapsync.lamiral.info/ lub uruchamiając program bez parametrów.

Powodzenia.

Jeżeli Ci pomogłem udostępnij: Share on Facebook
Facebook
2Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Print this page
Print
Kategorie : email, imap
Tagi : , ,
Autor:

Ponad dziesięcioletnie doświadczenie w walce z codziennymi problemami użytkowników komputerów zarówno biznesowych jak i prywatnych.

One Comment on “Synchronizacja poczty pomiędzy kontami IMAP – IMAPSYNC.
  • Potwierdzam, bardzo dobry program. Ja migrowałem ponad 27 tysięcy maili o wadze prawie 7 GB z jednej skrzynki pocztowej na drugą. Operacja trwała nieco ponad 2,5 godziny i zakończyła się pełnym sukcesem 🙂

Dodaj komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
Błąd otwierania załączników PDF z Outlooka. Access denied.

  Problem występuje przy próbie bezpośredniego otwarcia załączonych plików PDF z programów pocztowych Outlook, Outlook Express, Thunderbird, oraz prawdopodobnie innych.

Zamknij